Čištění peří

Specializujeme se na profesionální čištění peří s využitím parní metody plus speciálního dezinfekčního přípravku, který poskytuje hygienickou úpravu proti roztočům, plísním i jiným alergenům a zabraňuje zápachu v péřové náplni. Náš speciální prostředek ničí membrány mikrobů a bakterií, narušuje jejich buněčné dělení a deaktivuje buněčnou výměnu mezi nimi Pečlivě ošetříme každý kus peří, takže Vaše peřiny a polštáře získají nový život.

Ptáte se, za jak dlouho si nechat peří opět vyčistit? Námi vyčištěné prachové peří vydrží opravdu dlouho jako nové. Další čištění pak doporučujeme provést dle potřeby, někomu vydrží čisté peří 5 let, jinému 10.

Chtěli bychom ještě upozornit, abyste nezkoušeli prachové peří čistit doma. Zničili byste si totiž nejen peří, ale s velkou pravděpodobností i samotnou pračku. Důvěřujte proto specialistům ve svém oboru. Nechte kompletní péči o své peří na nás a předejděte tak zbytečným starostem.

Pokud máte zájem o novou péřovou peřinu nebo péřový polštář, mrkněte na náš e-shop textilus.

Rozdíl mezi peřím

Vysoká kvalita péřových výrobků Textilus spočívá v použití výhradně husího, ručně draného prachového peří. Kachní peří nemá takovou kvalitu jako peří husí. Je těžké a má horší izolační vlastnosti. Navíc také mívá větší množství tuku, bývá proto více cítit.

Husí peří

Husí peří má výborné izolační vlastnosti.  Peří je ručně sedrané, odstraňuje se středový stvol. Skládá se hlavně z krycího peří, což jsou malá pružná peříčka. Po mnoho let si dokáže toto peří udržet hřejivost a odvod vlhkosti.

Prachové husí peří

Prachové husí peří se nachází pod krycím peřím a je mnohem jemnější.  Pouhý 1 gram tohoto peří se pak skládá z 500-1000 malých chomáčků, podle jejich velikosti. Tato struktura dovoluje prachovému peří zachytávat molekuly vzduchu, díky čemuž se začne samo “nafukovat“, i když bylo předtím stlačené. Např. pokud si na zimu vyndáte z prádelníku či skříně péřovou přikrývku nebo polštář, za chvilku se roztáhnou do svého původního tvaru. Prachové husí peří má navíc ještě lepší termoizolační vlastnosti než husí peří.

Výhody použití husího peří v přikrývkách a polštářích oproti umělým vláknům je pak ten, že se jedná o přírodní produkt.  Jeho používání vede k podpoře udržitelnosti, navíc je biologicky odbouratelné, takže snižuje ekologický dopad. Oproti vžitým představám je pak peřina s husím peřím vhodná i pro alergiky. Péřová duchna vám také vydrží mnohem déle než peřiny plněné syntetickým materiálem. Např. duté vlákno se časem opotřebuje, navíc se v jeho dutinkách usazují nečistoty, které již nedostanete ven. Péřovou duchnu vyčisti lze. Vezmeme z ní peří, které projde čištěním viz výše, a vy tak budete mít peřinku jako novou a opět na několik let. Oproti syntetickým materiálům má husí peří také schopnost pomalu pohlcovat vlhkost, která prochází peřím a odvádí se pryč.

Závěrem můžeme říci, že produkty plněné prachovým husím peřím poskytují optimální tepelný komfort, lehkost a luxus společně s dlouho dobou použitelnosti a ekologické udržitelnosti.